2. apríl – Deň povedomia o autizme

Každoročne sa pri tejto príležitosti koná po celom svete množstvo osvetových projektov s cieľom zvýšiť povedomie o autizme a pomôcť autistom začleniť sa do spoločnosti. Aj tento rok sme sa zapojili  rôznymi aktivitami a programom o rozširovaní povedomia o autizme. Žiaci prvého stupňa mali pripravené aktivity v našej školskej knižnici a žiaci 8.A triedy absolvovali pozretie filmu  Jeden svet na školách: Film a diskusia k filmu Na spektre z produkcie maturantky filmovej školy Nikoly Macejovej. Vo štvrtok 4. apríla o 9:55 sa 8.A trieda  prostredníctvom Slido zapojila do 45 minútovej diskusie a žiaci sa aktívne a so záujmom mohli pýtať otázky režisérky filmu, ktorá je sama osobou na spektre. Pre učiteľov bol pripravený webinár Deti na spektre v škole.

Ďakujeme oddeleniu Globálneho vzdelávania a ľudských práv / Global Education Department a organizácii Človek v ohrození za pripravené materiály a pomoc pri organizovaní tohto Dňa povedomia o autizme.