Máme zlato v krajskom kole Dejepisnej olympiády!

Dňa 22.februára 2021 sa uskutočnilo krajské kolo Dejepisnej olympiády. Ako väčšina súťaží v tomto školskom roku,  sa z dôvodu súčasnej epidemiologickej situácie realizovala on-line spôsobom.

Našu Bethlenku reprezentovala  Sofia Mária Kasášová zo VII.A triedy. Sofinka dokázala, že nielen učivo siedmeho ročníka, ale aj dejiny stredovekej Európy, ktoré boli ústrednou témou tohto ročníka, ovláda na výbornú. Niekoľkomesačná usilovná príprava, ktorá jej priniesla víťazstvá v školskom a okresnom kole, priniesla aj tentoraz svoje ovocie. Sofinka obstála v náročnej konkurencii všetkých škôl Nitrianskeho kraja a stala sa  absolútnou víťazkou v E kategórii s perfektným časom riešenia testu  - 24 minút.

Sofinke ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov v  rozvíjaní jej všestranného talentu.

Autor článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová