Úžasné úspechy našich žiakov v krajskom kole jazykovej súťaže JAZYKOVÝ KVET KLASIK 2024!

Dňa 23.4. prebehlo v Nitre krajské kolo súťaže Jazykový Kvet Klasik 2024. Súťažilo sa v rôznych cudzích jazykoch - ako je angličtina, nemčina, ruština, francúzština a španielčina. Našu školu reprezentovali až traja žiaci - jedna žiačka v anglickom jazyku a dvaja žiaci v ruskom jazyku.
Terezka Széplakyová sa vo veľmi silnej konkurencii vôbec nestratila a získala svojím úžasným prednesom prekrásnu striebornú priečku v kraji za anglický jazyk.
V ruskom jazyku sa popasovali dvaja žiaci našej školy v jednej kategórii a získali najvyššie priečky!
Emma Kasášová očarila porotu svojou profesionalitou, za čo ju ocenili fantastickým 1. miestom v kraji a priamym postupom do celoslovenského finále, v ktorom jej budeme držať palce.
Striebornú priečku si vyslúžil náš šikovný a talentovaný žiak - recitátor a skvelý divadelník - Tomáš Chmelo.
Žiakov pripravovali pani učiteľky Mgr. K. Matunáková a A. Farkashová.
Všetkým trom žiakom srdečne blahoželáme, ďakujeme im za úctyhodnú reprezentáciu našej Bethlenky a prajeme im veľa ďalších úspechov v budúcnosti.

Autorka článku: Mgr. Katarína Matunáková