1. miesto v okrese - Mladí záchranári

17. mája 2024 sa naša Bethlenka s tímom dievčat 6. a 7. ročníka zúčastnila súťaže organizovanej Červeným krížom – Družstvo mladých zdravotníkov. Súťaž prebiehala kvôli nepriaznivému počasiu v priestoroch jedálne a telocvične Gymnázia v Nových Zámkoch. Stretlo sa tu množstvo nadšených zdravotníkov z druhého stupňa ZŠ z celého okresu. Hlavným cieľom bolo preveriť znalosti a zručnosti v oblasti poskytovania prvej pomoci, ktorú sme poctivo nacvičovali niekoľko mesiacov na záchranárskom krúžku.

Súťaž bola rozdelená do niekoľkých stanovíšť, v  ktorých žiaci a žiačky museli riešiť rôzne simulované situácie, od epilepsie, zlomenín, popálenín, amputácie, atď. až po kardiopulmonálnu resuscitáciu. Každá situácia bola realisticky pripravená a naše dievčatá museli reagovať rýchlo a správne, aby  získali čo najviac bodov. Tímová spolupráca a komunikácia boli kľúčové a Terezka, Dominika, Zoe, Scarlett a Lilly sa snažili podporovať jedna druhú a efektívne koordinovať ich vzájomné kroky v ošetrovaní zranení.

Po skončení súťaže nasledovalo vyhodnotenie, kde sme boli príjemne prekvapené naším umiestnením. Minuloročné druhé miesto sme nielen obhájili, ale dokonca sme získali  krásne 1. miesto, čo nás veľmi potešilo a motivovalo pokračovať v našej krúžkovej vzdelávacej činnosti. Dievčatá Dominika Pňačeková, Terezka Széplakyová, Lilly Labanczová, Zoe Moravčíková a Scarlett Katonová si právom odniesli cennú trofej a diplom.

Zúčastniť sa tejto súťaže bola pre nás veľká česť a zároveň skvelá príležitosť prehĺbiť si naše znalosti prvej pomoci. Škola je na všetkých mladých záchranárov z Bethlenky  nesmierne hrdá, pretože robia osvetu aj pre mladších i rovesníkov a veríme, že ich úspech bude inšpiráciou pre ďalších žiakov.

RNDr. Erika Garbanová - vedúca záchranárskeho krúžku