Čaro školskej knižnice

"Keď mám peknú knižku v ruke – hoci neveľkú,
je to, akoby som stretla dobrú priateľku.
Kadečo mi vyrozpráva, čo ja nepoznám,
zavedie ma do ďaleka, hore ku hviezdam".

Kúzla, čary, napätie a fantázia – toto všetko láka našich školských čitateľov, ktorí s radosťou navštevujú školskú knižnicu našej Bethlenky. Aj tento rok sme sa zapojili do zaujímavého projektu pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Konal sa už 14. ročník česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spája školy.“ Témou projektu bol inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. Naša školská knižnica praskala vo švíkoch nielen jeden deň, ale celý týždeň. Navštevovali ju žiaci našej školy, aby sa ponorili do čítania čarovných príbehov a zapojili sa do zaujímavých tvorivých aktivít, ktoré pripravili pre nich pani učiteľky. Dramatizácia rozprávok, hľadanie kúzelných predmetov, riešenie rozprávkových hádaniek ťahaných z mešca a mnoho iných tvorivých aktivít vypĺňalo hodiny strávené v školskej knižnici. V niektorých triedach na čítanie z kníh privítali starých rodičov, ktorí sa na chvíľočku vrátili do školských lavíc. Po aktivitách žiaci pokračovali vo vyrábaní veľmi pekných a kreatívnych záložiek, ktoré naša škola pošle družobnej ZŠ s MŠ v Habovke. Veríme, že sa žiaci na Orave potešia výtvorom našich žiakov. Všetci sme tieto veselé a pritom pútavé aktivity privítali s radosťou, pretože kniha a čítanie patrí ku vzdelávaniu, k rozvíjaniu vlastnej fantázie a tvorivosti.

Jana Siposová