Beseda so spisovateľkou Simonou Kutišovou

Marec - mesiac knihy bol vyhlásený na počesť známeho slovenského zberateľa ľudovej slovesnosti, potulného kníhkupca Mateja Hrebendu a každoročne nám pripomína význam čítania, úctu ku knihám a teda aj k vzdelaniu. V živote školy znamená rad rôznych aktivít s touto tematikou. Tento rok sme otvorili mesiac knihy účasťou žiačok 8. ročníka na besede so známou slovenskou spisovateľkou dievčenských románov, Simonou Kutišovou. Besedu zorganizovala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch 4. 3. 2020.

Spisovateľka predstavila svoju tvorbu, romány Adonis v tričku, Šepot dúhy a Srdce pre Mirku. Prezradila, čo ju najviac inšpirovalo k tvorbe, ako vznikali jej prvotiny, ale i to, čo sama prežívala v koži svojich hrdinov. Dokonca sa spýtala, aké námety by dievčatá ďalej zaujímali. Beseda sa najskôr odvíjala ako dialóg spisovateľky s pracovníčkou knižnice, no priestor dostali aj otázky dievčat z publika, čítanie úryvku z knihy, o čo prejavili naše žiačky živý záujem.  Spisovateľka nás zaujala nielen sympatickým vystupovaním, ale aj tematikou svojich knižiek.

I keď jej knižku mala prečítanú  len žiačka  M. Mihóková, určite inšpirovala k čítaniu dievčenských románov viacero dievčat.