Charitatívny žiacky ples Bethlenky 2023

Dňa 17. 02. 2023 sa - po dlhšej odmlke - uskutočnil Charitatívny žiacky ples Bethlenky 2023. Pod záštitou Žiackeho parlamentu a pod vedením pána učiteľa Mgr. Romana Kuttnera sa obnovila krásna akcia s charitatívnym zámerom – pomôcť malému Krištofkovi z 1. B, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou. Cieľom dnešnej akcie bolo do detí vštepiť ľudskosť a empatiu voči tým, ktorí našu pomoc veľmi potrebujú. Krištofko je veľký bojovník a je nám cťou, že je žiakom našej Bethlenky. Výťažok z plesu bude použitý na jeho ďalšiu liečbu a rehabilitáciu. Veríme, že mu to pomôže!

V úvode noblesnej akcie sa žiaci  prešli po červenom koberci ako ozajstné hviezdy. Dievčatá prišli v elegantných róbach ako skutočné dámy a chlapci boli naozajstní džentlmeni – nielen svojou vizážou, ale aj slušným správaním sa počas plesu.
Moderátori večera – predseda Žiackeho parlamentu Samuel Laho /IX.A/ a podpredsedníčka Alexandra Szekeresová /VIII.B/ - sa ujali svojej role naozaj zodpovedne. Po privítaní pedagógov a žiakov si symbolicky štrngli na úspech plesu, zdravie našich Bethleňákov a  prítomných hostí.
Úvod plesu sa otvoril naozaj reprezentatívne – ladným tanečným krokom – ho otvorila dvojica Daniela Szuszeková /VI.C/ - žiačka našej školy a Aurel Kolimár. Predviedli nám mix štandardných tancov.
V ďalšej časti programu sa predstavila Natália Anna Buffová /IX.A/ piesňou Love of my life od legendárnej skupiny Queen.
Tanečná dvojica Daniela Szuszeková /VI.C/ a Aurel Kolimár sa opäť prezentovali  -tentokrát mixom latinskoamerických tancov. Deti si temperamentné tance dokonale vychutnali.
Nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých bol spev v podaní našej bývalej žiačky – aktuálne študentky 3. ročníka Štátneho konzervatória v Bratislave - Lary Šámšonovej. Predstavila sa skladbami - Creep od Radiohead a Show must go on od kapely Queen.
Po bohatom a vysoko hodnotnom kultúrnom programe - nasledovala rýchla “výuka“ základných krokov viedenského valčíka pod taktovkou našich tanečníkov.
Deti vytvorili dvojice a naša trojčlenná porota – v zložení: Danielka, Damián a Alexandra – rozhodovala o troch najlepších pároch večera.
A keďže boli žiaci na plese – podľa spoločenského bontónu – nasledovala dámska a pánska volenka.
Moderátori večera  po jej ukončení ohlásili tombolu a predaj tombolových lístkov. Cena jedného lístka bola 0,50,-€. Deťom pripomenuli charitatívny rozmer celej akcie. Šľachetnosť a ľudskosť sa prejavovala pri kúpe každého jedného tombolového lístka.
Po predaji sme si pochutili na chutnej večeri, o ktorú sa nám postarali naše pani kuchárky, ktorým za ňu veľmi pekne ďakujeme. Neskôr nasledovalo vyhlásenie výsledkov  súťaže o najlepšie tanečné páry. Víťazi získali poukážky do nášho školského bufetu, ktorým sa nesmierne tešili.
Neskôr nasledovala súťaž, v ktorej si deti žrebovali známe dvojice – zvlášť si vytiahli lístky dievčatá a extra chlapci. Napokon si našli vyžrebovanú dvojice. Dvojice dostali balóny, s ktorými tancovali so svojím tanečným partnerom. Víťazné dvojice získali darčekové balíčky, za ktoré ďakujeme sponzorom.
Priebežne nás fotili naši profesionálni fotografi - pani učiteľka PaedDr. Ľudmila Trstenovičová a pán učiteľ Mgr. Milan Lampert. Za krásne fotky im patrí úprimná vďaka.
A nastala dlhoočakávaná chvíľa – tombola. Ceny v nej boli naozaj rozmanité a veľká vďaka patrí všetkým sponzorom, žiakom, rodičom a starým rodičom, ktorí nám obohatili našu tombolu. Hoci nevyhral každý Bethleňák, víťazstvom každého jednotlivca, ktorý si zakúpil lístok, bola nezištná pomoc Krištofkovi. A aj preto sú naši žiaci úžasní a majú veľké a dobré srdiečka, pretože dokážu pomôcť iným...

Vďaka patrí Žiackemu parlamentu, aktívnym deťom, pánovi učiteľovi Mgr. Romanovi Kuttnerovi, pani učiteľke RNDr. Erike Garbanovej, našim fotografom, všetkým pedagógom – triednym i netriednym, nepedagogickým zamestnancom,  ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zdarného priebehu akcie.

Ďakujeme i našim sponzorom, rodičovskému združeniu Bethlenko a všetkým, ktorí prispeli ku krásnej charitatívnej akcii.

(Sponzori: Mattoni 1873, Lekáreň Sagittarius Nové Zámky, Lekáreň Benu- Eva Klein, Novofruct, Cukráreň Bonita NZ, COOP Jednota, a.s., Thermal park Nitrava Poľný Kesov, Wellness Palárikovo, CEG Invest, ETON Papiernictvo, SEIT s.r.o., Veloprom športové potreby NZ, Fibo karting- motokáry NZ, Aqua Café, Silvia Torty Kovácsová, KOLÁČIKOVŇA – p. Maslenová, Papiernictvo Arka, PETERSTAV Dvory nad Žitavou, Školská jedáleň pri ZŠ G. Bethlena, Eliáš Vangeľ, Ema Rybáriková, Tobias + Ema Slávikoví, Iveta Labanczová, Rodina Kočišová, Rodina Róžová, Rodina Szabóvá, Rodina Farkašová, Rodina Garbanová, Rodina Kasášová a Otrubová, Rodina Kucharovičová, Rodina Kubíčeková, Pani Moravčíková, Pekáreň Orémus, Rodina Endrédi, Rodina Šamanov, Rodina Šimunková, Rodina Ivanová, Rodina Drugová, Rodina Tóthová, Rodina Šebíková, Rodina Maczkóová, Daniela Ivolková, Chiara Kovačicová, Sarah Stanková, Samuel Laho, Michal Slávik, Natália Varga – Korytárová, Soňa Gašparíková, 6.C, 7.C, Thermal Corvinus Veľký Meder, Mgr. Martin Mucha, Pani Granátová – salón Ellit, CUTLER'S WORLD FITNESS CENTER, Pani Kissová)

Tešíme sa na stretnutie o rok, priatelia!