Fantastické výsledky na okresnom kole geografickej olympiády

12. marca 2024 sa na ZŠ Devínskej konalo okresné kolo geografickej olympiády. Našu školu reprezentovalo 5 úspešných riešiteľov zo školského kola. Za kategóriu G postúpili Viktória Kádeková 5.C, Martin Vaškovič 5.A, kategóriu F reprezentovali Marko Szűcs 6.C, Tereza Széplakyová 6.A a z kategórie E Martin Krištof 9.A.

Žiaci to na geografickej olympiáde nemajú vôbec jednoduché, súťaž pozostáva zo štyroch častí: monotematická časť, teoretická a praktická časť, miestna krajina.

Usilovná príprava našich žiakov priniesla krásne výsledky! Viktória Kádeková sa môže pýšiť krásnym druhým miestom a Martin Vaškovič skončil tesne za ňou na treťom mieste.

Martin Krištof z 9.A sa umiestnil na 5. mieste. Najzastúpenejšiu kategóriu F prevalcovali naši šiestaci, keď Marko Szűcs spomedzi 55 spolubojovníkov suverénne vyhral svoju kategóriu a Terezka Széplakyová skončila hneď za ním na krásnom druhom mieste.

Marko, Terezka budú reprezentovať našu školu a okres Nové Zámky v krajskom kole. Držíme im palce!