Máme víťaza okresného kola GO 2023

Dňa 31.3.2023 sa konalo okresné kolo Geografickej olympiády v kategóriách E, F, G. Zúčastnilo sa ho 130 súťažiacich. Otázky boli o niečo náročnejšie ako pri online súťažiach. Žiaci si porovnávali svoje vedomosti a zručnosti v 3 častiach – teoretickej, praktickej a znalostiach o našom regióne. Všetkým žiakom postupujúcim zo školského kola sme držali palce. Svojou svedomitou prípravou presvedčili najmä žiaci z kategórií F, G. Úspešnými riešiteľmi boli Marcel Kováč zo 7.A, Janko Kubiček z 5.B – obaja chlapci sa umiestnili vo svojich kategóriách na peknom 8. mieste. Ale náš piatak, Marko Szűcs, z 5.C ukázal svoju húževnatosť a nadšenie pre geografiu a suverénne zvíťazil medzi rovesníkmi piateho ročníka z celého okresu a spomedzi 39 detí vyhral nádherné 1. miesto. Srdečne gratulujeme!