Máme víťazstvo v celoslovenskom finále Jazykového kvetu

Prednedávnom sme Vás informovali o našich úspešných žiakoch v krajskom finále jazykovo – umeleckej súťaže Jazykový kvet. Začiatkom júna sa konalo celoslovenské finále. V  náročnej konkurencii súťažiacich v anglickom i ruskom jazyku obstáli naši recitátori opäť  fantasticky.

V ruskom jazyku v prednese prevzatej tvorby sa obaja naši súťažiaci umiestnili na popredných priečkach – Miriam Ružíková (VIII.B) obsadila 2.miesto a Oliver Farkaš (V.A) nás potešil 3.miestom. Oboch žiakom  pripravovala p.uč. A.A. Farkashová.

V anglickom jazyku sa stala víťazkou svojej kategórie Lucia Széplakyová (VIII.A),  ktorá sa prednesom poviedky od  svojej obľúbenej autorky J.K.Rowlingovej – Babbity Rabbity and her Cackling Stump umiestnila na 1.mieste.  Na súťaž ju pripravovala p.uč. S. Kuttnerová. Ďakujeme Luckinmu oteckovi – p. L. Széplakymu za spoluprácu a technické zabezpečenie videonahrávok počas všetkých kôl Jazykového kvetu.

Luckino víťazné video si môžete pozrieť tu  https://www.youtube.com/watch?v=DRY7royTxik

Našim úspešným žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej Bethlenky.

Autorka článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová