Máme zlato v krajskom kole Dejepisnej olympiády!

Dňa 22. marca 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Dejepisnej olympiády. Ako väčšina súťaží v tomto školskom roku,  aj táto sa realizovala on-line formou.

Našu Bethlenku reprezentovala Sofia Mária Kasášová z VIII.A triedy. Pri riešení testu dokázala, že  na výbornú ovláda nielen dejepisné učivo ôsmeho ročníka, ale  perfektne sa vyzná aj v UNESCO pamiatkach Slovenska – ústrednej  téme tohtoročnej monotematickej časti.

Sofia po suverénnych víťazstvách v školskom a okresnom kole,  obstála v náročnej konkurencii všetkých škôl Nitrianskeho kraja a stala sa najlepšou riešiteľkou  - a teda víťazkou v D kategórii! Postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 5. mája 2022.

Veľmi sa tešíme zo Sofinkinho fantastického úspechu,  ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa šťastia v celoslovenskom kole súťaže.

Autor článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová