Máme zlato v krajskom kole Dejepisnej olympiády!

Dňa 3.apríla 2023 sa uskutočnilo krajské kolo Dejepisnej olympiády. Súťaž sa konala v priestoroch Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Leviciach.

Našu Bethlenku reprezentovala Sofia Mária Kasášová z IX.A triedy. Pri riešení testu dokázala, že  na výbornú ovláda nielen dejepisné učivo svojho ročníka,  ale  perfektne sa vyzná aj v histórii Nitrianskeho kraja a  rozsiahlych dejinách vedy a techniky -  ústrednej  téme tohtoročnej monotematickej časti.

Sofia po suverénnych víťazstvách v školskom a okresnom kole,  obstála aj v náročnej konkurencii všetkých škôl Nitrianskeho kraja a stala sa suverénnou víťazkou v C kategórii! Postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v termíne 4.-6.mája 2023.

Veľmi sa tešíme zo Sofinkinho fantastického úspechu, ktorá si už štvrtý rok po sebe obhájila prvenstvá v okresných a krajských kolách Dejepisnej olympiády, čo je doposiaľ historický úspech Bethlenky v tejto súťaži.

Sofi, ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme Ti veľa šťastia v celoslovenskom kole.

Autor článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová