Na farme u spolužiaka

September nám priniesol  veľa horúcich dní a my sme jeden z nich strávili na triednom výlete u spolužiaka na farme JK Tvrdošovce.

Slnkom zaliate priestranstvo farmy v nás vzbudzovalo pocity slobody a pohody  letných prázdninových dní.  Okolo nás sa hneď po príchode začali tmoliť mačiatka, veľká čierna doga Lota a s radosťou prijímali našu pozornosť a hladkanie. Potom sme navštívili kačky, o ktoré sa náš spolužiak rád stará a spoločne sme ich kŕmili.

Najviac sme sa však tešili, že sa povozíme na  koňoch pod dohľadom trénerky s licenciou p. Čelkovej. Hovorí sa, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. A to sa nám potvrdilo. Všetci sme mali krásny zážitok.

Potom sme si vypočuli zopár zaujímavých informácií o koňoch, spôsoboch jazdenia na pretekoch a sledovali sme ukážky pretekárskych disciplín. V rámci ukážok sa predviedol aj náš spolužiak Leo, veľmi mu to na koni pristalo a sústredene prenášal pokyny svojej mamy - trénerky na svojho koňa. Predviedol nám cval, cúvanie a iné.

Zaujímavé pre nás bolo aj kŕmenie koní, ktoré sme sledovali za ohradou.

Čas nám plynul veľmi rýchlo a my sme vyhladli tiež. Desiatu sme si nemuseli priniesť z domu, lebo sme mali naplánovanú opekačku. Každý si sám opiekol špekačku a potom ako zákusok marshmallow.

Nakoniec sme si už len užívali veľké priestranstvo farmy na spoločné hry a keď sme sa dosýtosti vyhrali, s dobrým pocitom sme sa vrátili domov.

Ďakujeme za možnosť stráviť pekné chvíle na farme.

Triedna uč. PaedDr. Katarína Sedláčková a žiaci VII.B