Opäť máme víťaza okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka

Keď na chodbách našej školy stretnete vysokého, štíhleho chlapca, s priamym pohľadom a milým úsmevom, môže to byť aj Hugo Héger, náš šikovný deviatak, ktorý sa stal tohoročným víťazom okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka. Súťažil v kategórii C ako jeden z 24 účastníkov olympiády, ktorí reprezentovali svoje základné školy či osemročné gymnázium v novozámockom okrese. Svoje vedomosti, jazykové a rečnícke kvality musel dokazovať vo vedomostnom didaktickom teste, v transformácii textu a v rečníckom prejave. Poďakovanie za prípravu patrí aj pani učiteľkám PaedDr. Alžbete Čarnickej a aktuálne Mgr. Andrei Plhákovej. Z Hugovho úspechu máme úprimnú radosť a držíme mu palce do krajského kola.