Skvelé výsledky našich Bethleňákov v Dejepisnej olympiáde

Dňa 9. februára 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Podobne ako väčšina súťaží, aj tento ročník bol z dôvodu súčasnej situácie realizovaný on-line formou.

Testové úlohy boli rozdelené do dvoch celkov – otázky z učiva ročníka príslušnej kategórie a úlohy monotematického celku, ktorý sa tentoraz zameral na slovenské pamiatky zapísané v svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO.

Naši šikovní žiaci dosiahli krásne výsledky. V kategórii D máme dokonca víťazstvo! Naša ôsmačka Sofia Mária Kasášová z VIII.A triedy bola najlepšou riešiteľkou spomedzi žiakov všetkých škôl v okrese Nové Zámky a bude nás reprezentovať v krajskom kole súťaže.

Úprimnú radosť máme aj  z dvoch bronzových priečok – v kategórii  D obsadila 3. miesto Lea Eichler (VIII.A)  a  3. miesto v E kategórii získal Timotej Róža (VII.B). Úspešnými riešiteľmi sa stali aj ďalší účastníci  – Albert Kiss  (VI. B), Eduard Manet (VII.B), Bianka Mikleová a Sabina Madarászová (obe z IX.A triedy).

Našim Bethleňákom srdečne blahoželáme a Sofinke prajeme veľa úspechov v krajskom kole súťaže.

Autor článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová