Skvelé výsledky našich Bethleňákov v okresnom kole Dejepisnej olympiády

Dňa 8. februára 2023 sa v Základnej škole na  Nábrežnej ulici v Nových Zámkoch konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Naši Bethleňáci si konečne - po troch rokoch - zmerali svoje sily súťažením prezenčnou formou. Zastúpenie sme mali vo všetkých štyroch kategóriách.

Testové úlohy boli rozdelené do troch celkov – regionálne dejiny, otázky z učiva ročníka príslušnej kategórie a úlohy monotematického celku, ktorý sa tentoraz zameral na obsiahlu históriu vedy a techniky.

Naši šikovní žiaci dosiahli krásne výsledky. V kategórii C máme dokonca víťazstvo! Sofia Mária Kasášová z IX. A triedy – reprezentantka z radov našich najstarších žiakov, bola najlepšou riešiteľkou spomedzi žiakov všetkých škôl v okrese a stala sa teda absolútnou víťazkou C kategórie.

Úprimnú radosť máme aj  z ďalších našich úspešných žiakov: Milan Eliáš zo VI.A triedy obsadil krásne 4. miesto  v kategórii F. Úspešnými riešiteľmi sa stali aj ďalší účastníci  – kat. F - Emma Kasášová ( VI.C), kat. E- Albert Kiss a Dávid Takács (obaja zo VII.B), kat. D - Andrej Puzsér (VIII.B), kat. C - Samuel Laho (IX.A).

Našim Bethleňákom srdečne blahoželáme a Sofinke prajeme veľa zdaru v krajskom kole súťaže, ktoré sa bude konať 3. apríla 2023 v Leviciach.

Autor článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová