Spolupráca s francúzskou školou na hodinách praktickej angličtiny v 4.A

Štvrtáci si v rámci hodín praktickej angličtiny dopisovali s rovesníkmi z francúzskeho mesta Montluel. Počas roka si vymenili niekoľko listov, v ktorých sa vzájomne spoznávali. Hovorili o svojich rodinách, záľubách, sviatkoch a zvykoch vo Francúzsku a na Slovensku a o tom, ako trávili jarné prázdniny a aj o tom, čo plánujú na leto. Poslednou aktivitou spolupráce bol videohovor, kde sa deti predstavili a spoznali aj „ naživo“. V prezentáciách kamarátom poukazovali školu, porozprávali o nej. Keďže Francúzi sú veľkí gurmáni, nemohla chýbať ani časť venovaná francúzskej a slovenskej kuchyni. Deti sa však najviac osmelili vo voľnej diskusii, kde sa kamarátov povypytovali na obľúbené počítačové hry, filmy, futbalistov, zvieratká, koníčky a veľa ďalších vecí.

Mgr. Lucia Marenčíková, Mgr. Roman Kuttner