Svetový deň povedomia o autizme na Bethlenke

Dňa 31.3.2023 sme na škole oslávili Svetový deň povedomia o autizme. Pripravili sme deťom informačnú nástenku a rozhlasovú reláciu  o tomto ochorení. Vyjadrili sme  podporu autistom a ich blízkym tak, že si žiaci aj pedagogický zbor obliekol niečo modré. Ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Táto farba je symbolom komunikácie. Deň povedomia o autizme je skvelý čas ukázať svoju podporu komunite autistov. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, od účasti na podujatí až po zdieľanie informácií o autizme s ostatnými. A preto sme sa aj my v pondelok 3.4.2023  zúčastnili podujatia Výzva odlišnosti v Bernolákovom parku ako prejav empatie a podpory, ktoré organizovalo Regionálne edukačno-sociálne centrum v Nových Zámkoch.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili účasťou a aktivitou do tohto dňa a  podporili tak symbolicky tento Svetový deň povedomia o autizme.

Mgr. Mária Dobiášová