Triedny výlet 8.A

Začiatkom júna sme sa zúčastnili 4-dňového triedneho výletu v horehronskej obci Telgárt, kde sme boli ubytovaní v turistickom hoteli.

Obec Telgárt sa nachádza na hranici troch národných parkov.  V okolí sa nachádza prekrásna príroda a husté lesy. Počasie nám prialo, tak sme absolvovali dva turistické výstupy - na vrch Ždiar nad Telgártom, na ktorom sa nachádza najvyšší kríž na Slovensku a na Muránsky hrad. Navštívili sme populárne sysľovisko v Muránskej planine, kde sme nakŕmili hladné sysle, ochutnali unikátne Muránske buchty, ktoré sa nepečú nikde inde. Okúpali sme sa v hotelovom bazéne. Navštívili sme aj ikonické viadukty - Telgártsky a Chmaroššký, občerstvili sa v Depo café, kde sme mali zadarmo zmrzlinu a posledný večer sme strávili opekaním špekačiek, spevom a diskotékou.

Z výletu si odnášame množstvo skvelých a nezabudnuteľných zážitkov. Naši žiaci sa po celý čas slušne správali a šírili dobré meno nášho mesta i školy. Veľká vďaka patrí prevádzkarke hotela Telgárt za ochotu a ústretovosť a kuchárkam za výbornú stravu.

Autor článku: Mgr. Roman Kuttner