Triedny výlet 9.A

Minulý týždeň sa žiaci 9. A triedy spolu s triednou učiteľkou a s pani asistentkou vydali na štvordňový výlet do malebného Telgártu, kde zažili nezabudnuteľné chvíle plné dobrodružstiev a zábavy. Výlet bol nabitý aktivitami, ktoré ponúkli žiakom pestrú škálu zážitkov a možnosť lepšie spoznať krásy Slovenska.
Jedným z najzaujímavejších momentov bol výlet na sysľovisko v Muránskej planine, kde mali žiaci jedinečnú príležitosť kŕmiť chránené sysle. Táto aktivita nielenže priblížila žiakom miestnu faunu, ale tiež podporila ich vzťah k ochrane prírody. Veľký záujem vzbudila aj prehliadka obrích drevených sôch v lesoparku Obrovisko. Tieto monumentálne umelecké diela, zhotovené miestnymi remeselníkmi, fascinovali žiakov svojou veľkosťou a detailným spracovaním.
Turistický výstup pod Kríž,  týčiaci sa nad obcou Telgárt,  bol ďalšou výzvou, ktorú žiaci celkom hravo zvládli. J
Ďalším nezabudnuteľným zážitkom bola prehliadka známeho Chmárošského viaduktu a prameňa rieky Hron.
Večer sa niesol v znamení opekačky, kde si žiaci pri ohni pochutnali na špekačkách a zdieľali svoje dojmy z celého dňa. Následne sa venovali športovým hrám, kúpaniu v bazéne hotela a aktivitám, ktoré posilnili ich tímového ducha a priateľstvá.
Súčasťou programu boli aj spoločenské hry a kartové turnaje, ktoré priniesli veľa zábavy a smiechu. Tieto aktivity umožnili žiakom oddýchnuť si a zároveň prehĺbiť vzájomné vzťahy.

Výlet do Telgártu bol pre žiakov 9. A nezabudnuteľným zážitkom, ktorý im priniesol množstvo nových poznatkov a zážitkov. Vrátili sa domov s množstvom spomienok, ktoré si budú pamätať celý život. Tento výlet bol krásnou bodkou za ich školským rokom a  deväťročným štúdiom na našej Bethlenke.