Uskutočnilo sa prvé zasadnutie žiackeho parlamentu

Dňa 4.septembra 2024 sa na našej škole uskutočnilo prvé zasadnutie novokonštituovaného žiackeho parlamentu ( ŽP) , ktorý tvorí dôležitý medzičlánok medzi žiakmi a učiteľmi. Cieľom ŽP je naučiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory i názory rovesníkov tried, niesť istú mieru zodpovednosti za život vo svojej škole a zároveň podporiť sebadôveru, samostatnosť, tvorivosť a umožniť sebarealizáciu žiakov.

Členmi ŽP sú predsedovia všetkých tried na druhom stupni, čo znamená, že má 15 stálych členov. Koordinátorom je Mgr. Roman Kuttner. Predsedníčkou ŽP sa stala Daniela Szuszeková (8.c),  jej podpredsedami sú Albert Kiss (9.b), Martin Buranský (9.a) a Leo Solár (8.a). Zapisovateľkou sa stala Tereza Széplakyová (7.A). Nástenkármi sú Viktória Kisová, Liana Balogová (obe 5.a), Nela Karlovská (5.c) Nguyen Vu BaoLy (6.a) Novovzniknutou funkciou je funkcia fotografa a kameramana, ktorú si zobrala na starosť Hana Ďurinová (8.a).

Zasadnutie slávnostne otvoril riaditeľ školy Mgr. Róbert Jonáš, ktorý srdečne privítal všetkých členov ŽP a poprial im úspešnú prácu v tomto školskom roku. Následne sa slova ujala koordinátorka Zelenej školy Mgr. Henrieta Takácsová, ktorá všetkých členov oboznámila s plánom činnosti na tento školský rok, ako aj s vytýčenými úlohami, ktoré je potrebné splniť na získanie zelenej vlajky. Nosnou témou tohto školského roka bude Voda a šetrné zaobchádzanie s ňou. Sociálna pedagogička Mgr. Judita Csandová sa teší na spoluprácu v sociálnej oblasti.

Všetci členovia novokonštituovaného ŽP jednohlasne odsúhlasili štatút žiackeho parlamentu, aj jeho plán činnosti na školský rok 2024/25. Žiaci školy sa môžu tešiť na množstvo zaujímavých aktivít a súťaží, ktoré si pre nich členovia ŽP pripravili, napríklad na celoročnú súťaž o najlepšiu triedu druhého stupňa, ktorá na konci roka získa poukážku v hodnote 100€ na triedny výlet.

Mestský mládežnícky parlament organizuje festival pre mládež mesta „Teen fest“. Uskutoční sa 14. septembra 2024 počas celého dňa na rôznych miestach v meste. Môžete sa tešiť na množstvo súťaží, hudobný a kultúrny program. Všetkých vás srdečne pozývame a veríme, že si tento deň naplno užijete.

Žiaci školy môžu dávať návrhy na rôzne zaujímavé školské aktivity, hlasovať v súťažiach a podávať súťažné návrhy, prípadne vyjadrovať pripomienky k práci ŽP prostredníctvom e-mailovej adresy ziackyparlamentbethlena@gmail.com

Všetci členovia ŽP veria, že ich aktívna činnosť prispeje k lepšej spolupráci medzi vedením školy, učiteľmi a žiakmi a taktiež motivuje triedne kolektívy i jednotlivcov pri realizácii rôznych aktivít, ktoré si pre nich členovia ŽP pripravili, a o ktorých budú všetci informovaní prostredníctvom školského rozhlasu aj webovej stránky školy.