V decembri 2019 sa 32 žiakov našej školy zúčastnilo  celoslovenskej súťaže Expert, v ktorej si žiaci piateho a šiesteho ročníka zmerali sily v kategóriách  - Päť jazykov kultúry a Ako funguje svet. Žiaci 7.-9. ročníka si mali možnosť vybrať dve témy spomedzi  šiestich súťažných disciplín, ktorými boli: Do you speak English?, Svetobežník, Spoločnosť kedysi a dnes, Tajomstvá prírody, Góly, body, sekundy, Mozgolamy  a od tohto školského roka bola vytvorená nová kategória o Slovensku s názvom Od Dunaja k Tatrám.

Súťažiaci, ktorí skončili do stého miesta v niektorej kategórii, získali diplom s titulom Expert a ak v súčte obidvoch kategórií dosiahli výborné umiestnenie do stého miesta, tak diplom a titul Top Expert. Žiaci našej školy v konfrontácii s rovesníkmi z celého Slovenska dosiahli pozoruhodné výsledky.

Žiačka našej školy Michaela Šuláková (7.B)  skončila na 81. mieste v novovzniknutej kategórii o Slovensku. Jej spolužiak Kristián Májovský (7.B) obsadil 73. miesto v kategórii Góly, body, sekundy, ktorá sa zaoberá rôznymi otázkami zo sveta športu. Šimon Baťo (7.B) si počínal veľmi dobre v kategórii Tajomstvá prírody a získal 57. miesto. Ešte o dve priečky vyššie v celoslovenskom meradle skončil Boris Bencsik (7.A), ktorý je oporou nášho floorbalového tímu, a preto si aj vybral tému Góly, body, sekundy, kde skončil na 55.mieste. Naši deviataci sú výborní v anglickom jazyku, o čom svedčia aj úspechy dvoch z nich v tejto súťaži v kategórii Do you speak English?. Henrieta Ficzová (9.A) získala 49. miesto a jej spolužiak Christian Garban (9.A) 37. miesto. Najúspešnejším žiakom tohto ročníka bola Ivan Polák (6.B), ktorý v kategórii Ako funguje svet skončil na výbornom 20.mieste spomedzi niekoľko stoviek súťažiacich.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a veríme, že naša škola dosiahne na budúci rok minimálne takéto skvelé výsledky.

Mgr. R.Kuttner