Vianočná Viedeň 2022

Dňa 05. 12. 2022  naša Bethlenka absolvovala výlet do Viedne. Žiaci 2.stupňa si mali možnosť pozrieť zaujímavosti Rakúska.

Našou prvou zastávkou bola Čokoládovňa Hauswirth v Kittsee. Svojimi skvelými výrobkami sa preslávila nielen v Rakúsku, ale aj v Európe, Amerike a v Austrálii. Deti si pozreli aj samotnú výrobu produktov.  Návštevníci využili aj predajňu s čokoládovými dobrotami a zakúpili si maškrty pre svojich najbližších.

Výlet pokračoval historickou prehliadkou hlavného mesta. Ďalšou zastávkou bola návšteva Technického múzea – Technisches Museum vo Viedni. Bethleňáci spoznali špecifický typ múzea. Na viacerých tematicky rozdelených podlažiach ponúka množstvo interaktívnych exponátov na vyjadrenie zákonov fyziky a na pochopenie princípov fungovania rozličných zariadení okolo nás.

Napokon sme navštívili okolie Zámku Schönbrun – bývalé letné sídlo Habsburgovcov. Spoznali sme nádherné romantické miesto, ktoré dýcha históriou.  Videli sme aj Gloriette – víťazný oblúk.

Jeho súčasťou boli aj vianočné trhy, kde sme sa  občerstvili rozmanitými vianočnými dobrotami.

Veľmi sa tešíme, že po dvojročnej odmlke sme sa vrátili ku krásnej tradícii našej školy a mohli sme navštíviť nádhernú Viedeň a spoznať jej osobité čaro. Ďakujeme deťom i rodičom za spoluprácu, pedagógom a vedeniu školy za zorganizovanie skvelej akcie.

Foto: Mgr. Milan Lampert