Výborný výsledok našej žiačky v celoslovenskom finále

Žiačka našej školy Lucia Széplakyová (IX.A) pretavila svoju premiérovú účasť v poviedkovej súťaži Ťukni, ktorú zastrešuje Jazykový Kvet, na výborný výsledok. V celoslovenskom kole skončila na krásnom 3. mieste.

Jej poviedka s názvom „Number 41“ (Číslo 41) zarezonovala u odbornej poroty už v krajskom kole, kde Lucka upútala svojím výborným zmyslom pre gradáciu a stupňovanie napätia. Dej poviedky je pomerne jednoduchý. Hlavnej hrdinke počas nakupovania neznámy muž vloží do vrecka obálku. Keď ju doma otvorí, čaká na ňu prekvapenie v podobe oslovenia „Drahá sestra“, pretože naša hrdinka netuší o žiadnom svojom súrodencovi. „Sestra“ by sa s ňou chcela stretnúť v byte 41, kde jej chce porozprávať komplikovanú rodinnú históriu. Hlavná postava v sebe objaví dobrodružnú povahu a vydá sa na neznáme miesto, kde na ňu čaká byt, ktorý vyzerá ako po bombardovaní. Keď z neho chce uniknúť, zistí, že ju niekto zamkol a v prítmí sa potkne a prepadne sa do bytu o poschodie nižšie. Tu už na ňu čaká „sestra“ aj s ďalšími ľuďmi. Čo všetkých spája je prívesok s ľaliou, vnútri ktorého sa ukrýva kľúč. Každý ma jedinečný kľúč. „Sestra“ všetkým porozpráva, ako sa rodičia vybrali na dobrodružnú výpravu za pokladom, ktorý aj našli, avšak k jeho otvoreniu potrebujú všetky originálne kľúče. Všetci súhlasia s účasťou na tejto misii a pomoci rodičom. Poviedka sa končí prekvapujúco, ako väčšina nečakaných zvratov, a to prebudením hlavnej hrdinky, ktorá si uvedomí, že to všetko bol len napínavý sen.

Lucke k úspechu srdečne gratulujeme a držíme jej palce v rozvíjaní umeleckého talentu. Keďže Lucku ako deviatačku čakajú náročné mesiace, držíme jej palce aj na T-9 a prijímacích skúškach.