Vytvorili sme na výtvarnom krúžku

Svet rozprávok Hansa Christiana  Andersena je smutno-krásny. Citlivo odráža náš ľudský svet vo svete fantázie a prináša nám katarziu, očistu. Neprestáva na nás preto pôsobiť svojím čarom.

Aj my sme si na výtvarnom krúžku pripomenuli  Andersenove rozprávky a skúsili sme ich zobraziť trochu netradične, v starých drevených šuplíkoch. Na spodok šuplíka deti akrylovými farbami namaľovali hlavnú postavu zo svojej obľúbenej rozprávky a do časti, ktorá má hĺbku, vytvorili priestorovú (3D) scénu niektorého momentu zo zvolenej rozprávky. Deti pracovali s chuťou a nadšením, čo je na čistom a dôslednom prevedení prác vidieť. Ich práce vypovedajú aj o značnej dávke výtvarného talentu a miestami aj schopnosti vytvoriť výtvarnú metaforu.

Sme na naše žiačky hrdí. Práce vystavíme v priestoroch školy a budú nám pripomínať  čaro Andersenových rozprávok.

Autorkami prác sú: Sofia Benetti (6.A), Linda Krištofová, Laura Gičová, Kiara Szarvasová, Hana Ďurinová (6.A), Jessica Mičuchová (6.B), Taisia Lapshun (8.B), Khrystyna Kholodova (8.B), Nina Číčeľová (6.B), Vivien Almásiová (6.A),Veronika Makaiová (8.B)