Beseda s poľovníkom

Dňa 16. novembra sa všetci žiaci 5. ročníka zúčastnili pútavej besedy s poľovníkom, Ing. Miroslavom Mentelom zo Šurian. Deti so zatajeným dychom počúvali rozprávanie o lesných zvieratách, naučili sa rozoznávať jeleňa siku a jeleňa lesného, určovali vek jeleňov a srncov podľa parožia. Naši piataci sa zaujímali o dravého vlka, líšku, všežravého diviaka a medveďa, spoznali psíka medvedíkovitého a jazveca. Vypočuli si zvuky jednotlivých zvierat a utvrdili si zásady správania sa v lese. Nebola to len zaujímavá prednáška, ale predovšetkým beseda, v ktorej deti kládli zaujímavé otázky a mohli si každé zviera obzrieť zblízka. Chlapcov zaujímala, samozrejme, aj poľovnícka zbraň. Prednáška s besedou mala medzi žiakmi veľký úspech. Na záver všetci ujovi poľovníkovi zaspievali k narodeninám, ktoré práve oslávil. Tešíme sa na ďalšiu prednášku a pánovi Ing. Mirkovi Mentelovi zo srdca ďakujeme.