Skvelé výsledky našich Bethleňákov v okresnom kole Dejepisnej olympiády

Dňa 5 .februára 2024 sa v ZŠ na Nábrežnej ulici v Nových Zámkoch konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Naši žiaci mali zastúpenie vo všetkých štyroch kategóriách – C (9.ročník), D (8.ročník), E (7.ročník) a F (6.ročník).
Testové úlohy boli rozdelené do troch celkov – regionálne dejiny, otázky z učiva ročníka príslušnej kategórie a úlohy monotematického celku, ktorý sa tentoraz zameral na hrady a zámky Slovenska.
Naši šikovní žiaci dosiahli perfektné výsledky. Podarilo sa nám získať všetky druhy drahocenných medailových kovov.
Marko Szücs zo 6.C triedy sa stal najlepším riešiteľom spomedzi všetkých šiestakov v okrese a stal sa absolútnym víťazom F kategórie. Táto kategória podľa pravidiel Dejepisnej olympiády nie je postupová, končí okresným kolom.
Z postupovej priečky sa môže tešiť naša všestranne nadaná Emma Kasášová zo 7.C triedy. Emmke patrí krásne 2.miesto v kategórii E a postupuje do krajského kola súťaže.
Úprimnú radosť máme aj z ďalších našich úspešných žiakov. Samuel Botka zo 6.B triedy obsadil 3.miesto v F kategórii. Úspešnými riešiteľmi sa stali aj Andrej Puzsér z 9.B triedy v C kategórii a Dávid Takács z 8.B triedy v D kategórii.
Našim skvelým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Emmke prajeme veľa zdaru a šťastia v krajskom kole súťaže, ktoré sa uskutoční 19.4. 2024 v Leviciach.

Autorka článku: Mgr. Stanislava Kuttnerová