Exkurzia ZOO Bratislava

Dňa 13.5. 2024 sme sa s piatakmi vybrali spoznávať zvieratá do ZOO  v Bratislave.

Takýmto spôsobom sme sa aspoň na chvíľku priblížili k prírode, učili sme  sa o nej prostredníctvom ošetrovateľov, ktorí najlepšie poznajú zvyky svojich zverencov. Nezabudli sme ani na to, že prírodu a zvieratá v nej treba chrániť. Absolvovali sme prednášku s veľmi ústretovými ošetrovateľmi.

Rozprávali sme sa s nimi o jeleňoch  aj muflónoch. Súčasťou tejto besedy bolo kŕmenie realizované chovateľom, ktorý bol zároveň prítomný na besede. Názorne  nám ukázal rozdiel medzi rohom a parohom. Ďalšou našou zastávkou bol výbeh vlkov. Dozvedeli sme sa o nich, akým spôsobom lovia, ako sa o seba aj svorku starajú, ako vychovávajú mladé a aj zaujímavosti ohľadom lovenia zveri. Zastavili sme sa v pavilóne opíc, pozreli sme si výbeh šeliem  a k nosorožcom sme sa nechali odviezť vláčikom, ktorý premáva v ZOO. 

Nakoniec sme sa vyšantili na preliezkach a ani  brušká neostali prázdne. V bufete  sme si vybrali z ponúkaných dobrôt ako boli  hranolčeky, nugetky, špaldové palacinky, ale nepohrdli sme ani nanukmi a waflami.

Posledná časť  našej objavnej cesty v ZOO končila v suvenírovom obchode, kde sme si povyberali plyšových maznáčikov a plní zážitkov a vedomostí sme sa spokojní a šťastní vrátili domov.