Vianočná Viedeň 2023

Dňa 05.12.2023 sa žiaci našej Bethlenky zúčastnili exkurzie vo Viedni. V skorých ranných hodinách sme vyrazili spred školy na naše zimné potulky... Našou prvou zastávkou bola čokoládovňa v Kittsee, kde sme si nakúpili voňavé mikulášske dobroty. Po jej absolvovaní sme si vytýčili náš hlavný cieľ výletu - Viedeň.
Najskôr sme spoznali historické centrum mesta a pozreli sme si Dóm svätého Štefana. Ďalším bodom programu bola návšteva Kunshistorického múzea vo Viedni, kde nás zaujali rôzne historické artefakty. Nevynechali sme ani vianočné trhy, ktoré ponúkali množstvo zaujímavých produktov a atrakcií.
Potom sme sa vybrali do Bratislavy, kde sme navštívili Avion. Deti boli obohatené množstvom zaujímavých zážitkov a plné dojmov sa vrátili na pôdu našej Bethlenky, kde si ich v neskorých večerných hodinách prevzali rodičia.